Şahinbey´den 2016 ´da 2 Milyon 252 Bin Kişiye Sıcak Yemek
Şahinbey´den 2016 ´da 2 Milyon 252 Bin Kişiye Sıcak Yemek

Şahinbey Belediyemiz, günde 4 bin 500 kişiye çorba, 8 bin 500 kişiye ise sıcak yemek ikramında bulunuyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sadece 2016 yılında 1 milyon 044 bin kişiye çorba, 2 milyon 252 bin 500 kişiye yemek ikramında bulunduklarını söyledi.

Şahinbey Belediyesi bünyesinde hizmet veren Mimar Sinan Gençlik Merkezi'nde bulunan aşevi her gece ve gündüz çalışarak ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yemek ve çorba hazırlıyor. Gece sabaha kadar bir grup aşçının çalıştığı sabah da öğleye kadar bir grup aşçının çalıştığı aşevi her gün 8 noktada bulunan çorba dağıtım kulübelerine ve 5 noktada bulunan yemek dağıtım evlerine tedarikte bulunuyor.

“Modern Ve Hijyenik”

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, “Aşevimizde son derece modern ve hijyenik şartlarda hazırlanan yemekler hazırlanırken, besin değeri yüksek olan lezzetli yemekler seçiliyor. Aşevimizden çıkan yemeklerden ilçemiz sınırları içerisinde bulunan dar gelirli, yaşlı, yoksul, kimsesiz, düşkün ve engelliler faydalanıyor” dedi. 

Her Gün 8 Bin 500 Kişiye Sıcak Yemek

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçesi’nin değişik noktalarında çorba ve yemek dağıtımı yaptıklarını belirterek, “Güneykent Parkı, Perilikaya Kavşağı, Şehreküstü Zabıta Karakolu önü, Rüştü Üzer Okulu yanı, Gaziantep Üniversitesi acil giriş yanı, Kurbanbaba Sosyal Tesisi önü, Düztepe Yaşam Hastanesi karşısı ve Deva Hastanesi Karşısı üzerinde bulunan 8 ayrı noktada çorba ikramımız sürüyor. Hafta içi her gün 5 bin 500 kişiye buralarda sıcak çorba ikramında bulunuyoruz.  Sıcak yemek ikramımızdan ise günde 8 bin 500 kişi faydalanıyor. İhtiyaç sahibi aileler her gün öğle saatlerinde belirtilen noktalara giderek yemeklerini alıyorlar. 2016 yılı içerisinde çorba ikramımızdan 1 milyon 044 bin kişi faydalandı. Sıcak yemek ikramımızdan ise 2 milyon 252 bin 200 kişi faydalandı. Amacımız gerçek ihtiyaç sahiplerinin kimseye muhtaç olmadan karnını doyurabilmeleri” diye konuştu.